KIM JESTEŚMY?

Gladius Gloriae czyli Fundacja, która uczy mężczyzn bycia mężczyznami

Nasza Fundacja działa głownie na terenie województwa pomorskiego. Historia powstania fundacji wiąże się z organizacją w ramach Kościoła Katolickiego – Bractwem św. Pawła. Fundacja powstała jako owoc dojrzałości i pragnienia szerszego działania członków tego podmiotu, skupiającego mężczyzn pragnących szerzyć wartości patriotyczne oraz katolickie. W ramach naszej strategii skupiamy się na propagowaniu tych wartości do mężczyzn pragnących rozwijać się i służyć Polsce.

Podstawowym przedmiotem naszej działalności jest organizacja projektów o charakterze patriotycznym oraz religijnym.

Organizacja charakteryzuje się szerokim profilem członków. Członkowie organizacji to mężczyźni od 18 do 80 roku życia, z różnym statusem społecznym, w zróżnicowanym etapie życia i rozwoju rodziny. Niewątpliwym atutem organizacji jest zasada dzielenia się swoimi doświadczeniami: mężczyzna uczy mężczyznęjak być synem, bratem, ojcem czy mężem.

0 +
Naszych Partnerów

Intensywne działania w obszarze rozwoju społecznej odpowiedzialności wpłynęły na budowanie trwałych i rzetelnych relacji partnerskich.

0 #
Rok powstania GG

Od początku funkcjonowania naszej organizacji pragniemy mieć wpływ na kształtowanie lokalnego społeczeństwa.

0 +
Najlepsza frekwencja

Największym sukcesem organizacyjnym był X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, w 2019 roku, który zgromadził 20 000 mieszkańców Trójmiasta. Przemarsz ludzi świadczących o swoich wartościach ulicami miasta zakończył się festynem rodzinnym oraz koncertami.

0 +
Zrealizowanych projektów

W ramach rozwoju naszej fundacji podejmowaliśmy wciąż nowe zadania, które owocowały coraz większymi wyzwaniami.

CO ROBIMY?

Nasze obszary działalności

Każde działanie pozwala na zrównoważony i odpowiedzialny rozwój całej organizacji oraz poszczególnych członków instytucji. Długofalowe działania wpływają na zmiany postaw dla odbiorców bezpośrednich oraz pośrednich.

ROZWÓJ MĘŻCZYZN
01.
ROZWÓJ MĘŻCZYZN
ROZWÓJ MĘŻCZYZN

Indywidualna długofalowa praca wpływa na zmianę postaw oraz odnalezienie właściwych priorytetów w życiu.

EDUKACJA PATRIOTYCZNA
02.
EDUKACJA PATRIOTYCZNA
EDUKACJA PATRIOTYCZNA

Poprzez szerzenie tych wartości wpływamy bezpośrednio na edukację dorosłych oraz wychowanie młodzieży w naszym regionie.

WSPÓŁPRACA Z KOŚCIOŁEM KATOLICKIM
03.
WSPÓŁPRACA Z KOŚCIOŁEM KATOLICKIM
WSPÓŁPRACA Z KOŚCIOŁEM KATOLICKIM

Nasza organizacja współpracuje ściśle z Kościołem pragnąć wspierać i tworzyć dobre inicjatywy wspierające ewangelizacje.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ?

Poznaj Nasze Marki

Męska Formacja Katolicka. Skupia mężczyzn od 18 roku życia pragnących rozwoju duchowego i osobistego.
Bractwo św. Pawła
Męska Formacja Katolicka. Skupia mężczyzn od 18 roku życia pragnących rozwoju duchowego i osobistego. kontakt@bswp.pl
Rozmowy, które poruszają i motywują do zmiany w głowie, w sercu, w domu, w kraju i w Kościele.
KatOlizator
Rozmowy, które poruszają i motywują do zmiany w głowie, w sercu, w domu, w kraju i w Kościele. katolizator@gladiusgloriae.pl
Program mówiący o patriotyzmie, społeczeństwie i postawach obywatelskich.
Jaki znak Twój?
Program mówiący o patriotyzmie, społeczeństwie i postawach obywatelskich. jzt@gladiusgloriae.pl
Z CZEGO JESTEŚMY DUMNI?

Zobacz nasze najważniejsze projekty!

Naszym największym dotychczasowym sukcesem organizacyjnym był X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, w 2019 roku, który zgromadził 20 000 mieszkańców Trójmiasta. Przemarsz ludzi świadczących o swoich wartościach ulicami miasta zakończył się festynem rodzinnym oraz koncertami. Poprzednie edycję marszów organizowane przez inne podmioty miały frekwencje na poziomie 2 tysięcy osób.
Defilada zwycięstwa to kontynuacja czterech edycji defilady żołnierzy wyklętych w Gdańsku. Tym razem świętowaliśmy w maju, aby zwiększyć frekwencje wydarzenia. W ramach wydarzenia można było zobaczyć: weteranów, ponad 200 rekonstruktorów, 8 wozów rekonstrukcyjnych, oddział Szwoleżerów, rekonstruktora Generała Andersa, oddziały ZHR hufca pomorskiego (ponad 1000 harcerzy), Orkiestrę Straży Granicznej, Koncert Panien Wyklętych, konkursy dla całych rodzin.
W pierwszą niedziele po 1. marca organizujemy Krajową Defiladę Żołnierzy Niezłomnych, zorganizowaną w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", które od 2011 r. jest obchodzone w całej Polsce. Pierwsza defilada odbyła się w Gdańsku 1 marca 2015 roku. Od początku celem organizatorów jest oddanie czci tym, którzy poświęcili swoje życie dla ojczyzny, a którym przez wiele lat w komunistycznej Polsce odmawiano pamięci i wdzięczności. Gdańsk ma historyczne powody upamiętniania męczeństwa „Żołnierzy Niezłomnych” – groby „Inki”,” Zagończyka” i innych żołnierzy antykomunistycznego ruchu oporu oraz historia 5 Wileńskiej Brygady AK, powinny utrwalić się na kulturalnej i edukacyjnej mapie miasta, ale i całego kraju. Forma wojskowej defilady i udział w niej rekonstruktorów przemawia do dzisiejszych odbiorców, często bardziej niż inne tradycyjne sposoby edukacji.
W ramach formacji duchowej i osobistej zorganizowaliśmy szczególne spotkanie z ks. Piotrem Pawlukiewiczem rozdzielone na spotkania stanowe. W kolegiacie w Gdańsku Wrzeszczu zgromadziły się bardzo licznie kobiety, natomiast w NSPJ w Gdyni zgromadziliśmy ponad 1500 mężczyzn.
W Gdańsku Nocne Misterium Krzyża organizowane jest przez Bractwo Świętego Pawła już po raz piąty. Na Bastionie Św. Gertrudy, niczym na Golgocie, stanie sześciometrowy krzyż. Misterium rozpocznie modlitwa i śpiew tradycyjnych pieśni wielkopostnych, pasyjnych, lamentacyjnych. Po nich, już w ciszy, przerywanej jedynie dźwiękami bębnów i kołatek, pokutnicy poniosą krzyż ulicami miasta. Pochód, przy świetle pochodni, świec i lampionów, przejdzie obok kościołów św. Trójcy, św. Piotra i Pawła, Niepokalanego Poczęcia NMP oraz św. Barbary, by dotrzeć ostatecznie do bazyliki Mariackiej
Wyjazd ojców z dziećmi to doskonały czas aby skupić się na swoich potomkach ale również czas wspólnoty. Bycia razem i wymiany doświadczeń. Byliśmy w Rzewnicy! Masa atrakcji, a najważniejszy punkt czyli pogłębianie relacji Ojca z dziećmi! Wystarczyło tylko zebrać plecak z rzeczami i to wszystko! W ramach wyjazdu była sprawowana msza św. oraz mówiliśmy o postawach patriotycznych!
STRATEGIA ROZWOJU

Nasza wieloletnia działalność doprowadziła nas do momentu, w którym podjęliśmy analizę struktury naszej organizacji i wyznaczyliśmy kolejne etapy naszego rozwoju. W tym celu przeprowadziliśmy liczne rozmowy w gronie najbliższych współpracowników Fundacji, przeanalizowaliśmy dane z GUS dotyczące Organizacji Pożytku Publicznego, skupiając się na wartościach dotyczących fundacji. Przeprowadziliśmy też ankiety wśród wolontariuszy, współpracowników i sponsorów Fundacji. Rozpoczynamy nowy etap rozwoju naszej organizacji.

Podstawowym przedmiotem działalności naszej organizacji są spotkania stałe w ramach Bractwa Św. Pawła, odbywające się w ramach roku formacyjnego tzn. od września do lipca. Działania organizacji prowadzone są w sposób ciągły.

W ramach organizacji wyznaczona jest również komórka w formie biura projektowego, posiadająca swojego dyrektora oraz kierowników poszczególnych projektów.

Świadomy rozwój mężczyzn

Podstawową naszej działalności jest budowanie wspólnoty mężczyzn świadomych swoich braków i pragnących się rozwijać. Podstawową platformą rozwoju indywidualnego mężczyzn jest Bractwo świętego Pawła. Formacja mężczyzn w archidiecezji gdańskiej.

POZNAJ BRACTWO