Filmy, które mogą Cię zainspirować w Twoim ojcostwie

Filmy, które mogą Cię zainspirować w Twoim ojcostwie

Zdajemy sobie sprawę, że czytanie książek, artykułów czy badań dotyczących ojcostwa nie jest łatwe. Dlatego dziś postanowiliśmy zaproponować wam kilka filmów, które oprócz walorów artystycznych mogą przynieść nowe inspiracje do Waszego ojcostwa.

Relaks przed ekranem i rozwój jako ojciec? Czy to nie brzmi wspaniale? Zapraszamy do naszej listy!

Ojciec Chrzestny (1972)

Prawdziwe arcydzieło filmowe, które opowiada historię mafijnej rodziny Corleone. Film ukazuje między innymi przemianę relacji bossa rodziny ze swoim synem w obliczu gangsterskich porachunków. 

W pogoni za szczęściem (2008)

Piękny film, który opowiada prawdziwą historię Chrisa Gardnera, który próbuje poradzić sobie z bezrobociem i bezdomnością wychowując w tym samym czasie syna. Co ciekawe rolę ojca i syna w filmie grają odpowiednio Will Smith, wraz ze swoim synem Jadenem. 

Życie jest piękne (1997)

Poruszający komediodramat wojenny ukazujący życie rodziny w obozie koncentracyjnym i ojca, który by ochronić swoje dziecko przed traumą wmawia mu, że wszystko co się wokół nich dzieje, to jedna wielka gra.

Sprawa Kramerów (1979)

Opowieść o tytułowej rodzinie Kramerów, w której matka zdecydowała się opuścić ojca z dzieckiem i odejść. Ojciec musi poświęcić karierę, by odnaleźć się w nowej roli i zająć się synem.  

Logan (2017)

Coś dla miłośników filmów o suberbohaterach. Starzejący się bohater Logan jest zmuszony przewieźć w bezpieczne miejsce pewną małą dziewczynkę, która zdaje się być do niego niesamowicie podobna…

Manchester by the Sea (2016)

Gdy brat głównego bohatera umiera, ten jest zmuszony zaopiekować się jego nastoletnim synem, co wywraca jego życie do góry nogami.

Uprowadzona (2008)

Film, w którym ojcostwo jest tylko tłem dla szalonej akcji. Można jednak się przekonać jak wiele ojciec jest w stanie zrobić dla dziecka. Liam Neeson wciela się w rolę ojca poszukującego uprowadzonej córki. 

Gdzie jest Nemo (2003)

Jeśli zainteresował was poprzedni scenariusz, to mamy coś podobnego, ale do obejrzenia z dzieckiem. Animowany film o świecie ryb oceanicznych, gdzie jedna z ryb – ojciec wyrusza w podróż by znaleźć jedynego syna. 

Ciche miejsce (2018)

To film dla tych, którzy lubią straszne klimaty. Horror Johna Krasinskiego, w którym on sam wraz ze swoją żoną wcielają się w rolę ojca i matki rodziny, w świecie pełnym potworów.

Super Tata (1999)

Z przeciwnego spektrum gatunkowego polecamy komedię dla całej rodziny z Adamem Sandlerem w roli głównej. Bohater musi zaopiekować się synem kolegi, chcąc jednocześnie pokazać swojej dziewczynie, że jest odpowiedzialny. 

Chłopaki z sąsiedztwa (1991)

Nastoletni chłopak przeprowadza się do ojca do śródmieścia Los Angeles. Ojciec robi wszystko, by ochronić syna przed kłopotami w afroamerykańskiej, przepełnionej przemocą dzielnicy. 

Sukcesja (2018)

W ramach bonusu przestawiamy też coś dla miłośników seriali. Ojciec stojący na czele jednego z największych koncernów medialnych i walka rodziny o wpływy. Idealny przykład jakim ojcem nie być, ale też fantastycznie ukazany wpływ ojca na swoje dzieci długo po osiągnięciu dorosłości. 

Dajcie znać, czy zobaczycie jakieś filmy z naszej listy, czy może już jakieś widzieliście.

A może macie jakieś swoje propozycje?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.