Ojcowska kampania społeczna: Jestem Tatą – mam wpływ!

Ojcowska kampania społeczna: Jestem Tatą – mam wpływ!

Przedstawiamy nasz najnowszy projekt – Ojcowska kampania społeczna: Jestem Tatą – mam wpływ! 

W ramach Fundacji od lat prowadzimy działania prospołeczne. Naszym celem jest pobudzić społeczeństwo do aktywności, do świadomego działania na rzecz wspólnoty naszej i przyszłych pokoleń. Jednym z najważniejszych elementów każdego społeczeństwa jest rodzina, a ponieważ współcześnie możemy zaobserwować zjawisko kryzysu ojcostwa, uważamy, że działanie w tym obszarze jest szczególnie potrzebne.  

Jaki dostrzegamy problem?

Podczas kampanii chcemy się skupić na zwiększeniu świadomości ojców o znaczeniu roli ojca w przeciwdziałaniu zachowań ryzykownych u młodzieży. Zauważyliśmy, że ojcowie polskich rodzin nie zdają sobie sprawy jak ogromny wpływ mają na swoje dzieci. Z kolei w przestrzeni publicznej rola ojca jest często marginalizowana. Jednocześnie w kwestii zachowań ryzykownych u młodzieży obserwujemy niewydolność systemu jednostek samorządowych w zakresie działań profilaktycznych. 

Z tego powodu dostrzegamy potrzebę przekazania ojcom konkretnej wiedzy na temat budowania relacji z dziećmi. Pragniemy pokazać społeczeństwu i przede wszystkim samym ojcom, że są ważni i mają wpływ na przyszłość swoich dzieci i naszego społeczeństwa. 

Jakie działania?

W ramach projektu przeprowadzimy badania społeczne wśród mężczyzn. Badania te w sposób precyzyjny określą poziom ich świadomości w zakresie przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym u młodzieży. Następnie przeprowadzimy kampanię społeczną, gdzie postaramy się dotrzeć do jak największej liczby osób z naszym przekazem – że Ty Tato, masz wpływ! Przeprowadzimy również warsztaty dla chętnych osób, które obejmą m.in. spotkanie z psychologiem, szkolenie ze specjalistą, specjalistyczne ankiety czy sesję zdjęciową wraz z wywiadami dla ojców i ich dzieci. Ta sesje zdjęciowa zostanie wykorzystana do drugiego etapu kampanii, który będzie zmierzał do jej finału, którym będzie debata. Na zakończenie projektu zorganizujemy otwarte dla chętnych, publiczne forum dyskusyjne. Tematem będzie rola relacji ojca z dzieckiem, w kontekście bezpieczeństwa dziecka w okresie dorastania.  

Tu możecie nas śledzić!

Przez cały okres kampanii będziemy aktywni 😊 tutaj na stronie, ale także: 

Na Facebooku: https://www.facebook.com/jestem.tata.mam.wplyw/

Oraz na Instagramie: Jestem Tatą, mam wpływ! (@jestem_tata_mam_wplyw) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Będzie tam na was czekać wiele wartościowych materiałów i ciekawostek!  

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.